Krótka historia długiej przyjaźni

Dzisiejszy post będzie nieco inny od pozostałych. W zasadzie nie będzie on pisany jedynie przeze mnie. Pomogła mi w nim najważniejsza osoba w moim życiu, mianowicie moja mama. Swą nietypową formę nabrał z okazji urodzin bardzo wyjątkowej i niewątpliwie bliskiej nam obu osoby.


Wszystko zaczęło się tak dawno temu, że podawanie dokładnej ilości lat może wprowadzić w zakłopotanie nas obie...

 Kiedy po ukończeniu zerówki poszłam na apel mający rozpocząć nowe, dorosłe życie - szkołę podstawową  nie znałam zupełnie nikogo. Nie minęło jednak pięć minut kiedy obok mnie stanęła pyzata dziewczynka, uczesana (dobrze to pamiętam) w dwie wysoko upięte kitki, złapała mnie za rękę i stwierdziła, że będziemy razem w parze. z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że bardzo mi się wtedy poszczęściło. Nawet nie wyobrażam sobie (bo myśl taka zbyt straszna), że mogła wtedy przecież złapać kogoś innego...bo Marta nie puściła mnie do dziś dnia.
 Przebrnęłyśmy razem podstawówkę z niezliczoną ilością przygód i miłości rzecz jasna - tyle, że miłości głownie Marty. Marta kochała się szalenie, na zabój i do końca życia, średnio co dwa miesiące w kimś innym. Taki powiew świeżości pięć razy w roku. Miałyśmy wtedy oczywiście swoje tajemnicze sygnały, które oznaczały nadejście aktualnego obiekty westchnień i odpowiednie sygnały dźwiękowe (wydawane paszczą) kiedy ów obiekt raczył właśnie nadchodzić. Marta już w podstawówce była "stała" w moim życiu. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że  jakiejś mierze ukształtowała człowieka jakim teraz jestem. Choć pewnie gdyby to usłyszała stwierdziłaby, że mogła osiągnąć więcej gdyby wiedziała, że wyznacza "trendy intelektualne" ;) Bywało też strasznie - stała się bohaterką, ba! wręcz idolką na moim podwórku kiedy zapomniałam o spotkaniu z nią. Z marsową miną wdrapała się na górę ulicy, na której stałam ze znajomymi i bez słowa, za ucho zaprowadziła mnie do domu ku radości moich kolegów. 

W czasach liceum nasze drogi trochę się rozeszły. Głównie towarzysko bo chyba nigdy nie emocjonalnie. Kilka dni przed tym zanim urodziła się Karolinka (która dla mnie od początku ciąży była Polą albo Julką, bo nie mogłam się zdecydować) zadzwoniła Marta i oznajmiła, że dziecko będzie miało na imię Karolina, ponieważ ona zawsze chciała tak mieć na imię a ona (Marta) będzie chrzestną. I słowo ciałem się stało... Jest cała masa historyjek, anegdot, wierszy, piosenek, zapachów i miejsc, które nas łączą. Tak wiele, że nie sposób tego opisać. Uczucie bliskości nie słabło nigdy. Zawsze wiedziałam, ze ona jest dla mnie a ona wie, ze ja jestem dla niej. Jak w jednym z naszych ukochanych filmów - "jeszcze...cały czas...pomimo."Od siebie chciałam dodać tyle, że jestem Jej niesamowicie wdzięczna za to, że nie mam na imię Pola, Gertruda, czy jakkolwiek inaczej mama nie chciała mnie nazwać. Dziękuję także, za wieczory spędzone w Warszawie na czytaniu Małego Księcia, który był w moim życiu ważny już od najmłodszych lat i wpajał mi wartości, którymi kieruję się często do dzisiaj. Za "słodką Isię Kowalską", która miała udawać prawdziwego kota (a nie pluszowego jakim była) i wystraszyć mamę. Za kształtowanie osobowości i całą masę cudownych wspomnień. Analizując to wszystko, mogę z całą pewnością stwierdzić, że w dużej mierze dzięki Marcie jestem teraz Kailą, której przemyślenia i tok myślenia chce poznawać tak wiele osób, poprzez czytanie tego bloga. 


Wszystkiego najlepszego!

                              
+wiesz co jest najdziwniejsze...to, że kiedyś słuchając tej piosenki myślałyśmy o przyszłości i o tym, że będzie ona doskonała po wielu latach naszej przyjaźni. I raptem się okazało, że ta przyszłość to już teraz...

35 komentarzy:

 1. cudowna historia ♥
  i te zdjęcia nadające klimat :)

  ania3231.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. dziękuję ci kochana, wyszło wspaniale!!!!!! tylko koniecznie napisz do Marty, żeby zanim zacznie czytać włączyła piosenkę zamieszczoną pod postem :-*

  OdpowiedzUsuń
 3. http://www.youtube.com/watch?v=POaaw_x7gvQ

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow .;) Tylko Pozazdrościć takiej przyjaźni ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny post , uśmiałam się " Marta kochała się szalenie, na zabój i do końca życia, średnio co dwa miesiące w kimś innym. Taki powiew świeżości pięć razy w roku. Miałyśmy wtedy oczywiście swoje tajemnicze sygnały, które oznaczały nadejście aktualnego obiekty westchnień i odpowiednie sygnały dźwiękowe (wydawane paszczą) kiedy ów obiekt raczył właśnie nadchodzić." ,ale też spłynęło mi po policzku kilka łez ;c

  OdpowiedzUsuń
 6. Och! Jaka cudowna historia!

  OdpowiedzUsuń
 7. To zdecydowanie najpiękniejszy prezent, jaki mogłam sobie wyobrazić, pomijając oczywiscie oliwe z oliwek w urodzinowej paczce ;) a tak serio to Wy jesteście wspaniałe i jestem dumna i szczesliwa, ze moge byc częścią Waszego życia(jeszcze, cały czas i już bez pomimo...)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na początku troche sie pogubiłam w tej historii, ale później .. normalnie cudowna historia ;3
  nataa-liiaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. świetny post ;)
  youonnlyliveonce.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Tylko pozazdrościć takiej przyjaźni ♥

  http://dziennik-zuuzu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Wzruszające, naprawdę. Świetny ten post!<3

  OdpowiedzUsuń
 12. Cudowny post, do tej pory najlepszy jaki przeczytałam. Kochane Kajlątko <3

  OdpowiedzUsuń
 13. Nono :)

  http://tinnqu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny post i historia także cudowna :))

  stylizations-natalia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. to część postu mama twoja pisała? niesamowite to. od razu wiadomo po kim tak fajnie piszesz, super jest ta wasza historia :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Wow, cudowna historia, pozazdrościć takiej przyjaźni. I ta końcówka po znaku '+', aż łza w oku się kręci.
  Cudne zdjęcia, wszystkiego najlepszego :)
  mybeautifuleveryday.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Podoba mi się ten post! :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Piękny post <3

  callitwhateverx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. To najpiękniejsze co mogłam przeczytać, ahh.

  julalula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Oh.. wspaniała historia <3.

  rosalie-rosaalie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 21. Chciałabym mieć przyjaciółkę od zerówki :( ♥
  Zapraszam http://zulka-zuuulka.blogspot.com/ :)

  OdpowiedzUsuń
 22. niestety ja nie mam przyjaciółki ale każdemu życzę żeby miał taką osobę której może powiedzieć wszystko. Piękna historia, zazdroszczę twojej mamie, :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja mam na imię Pola i kocham to imię <3
  wobiektywiepoli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. zazdroszczę takiej przyjaźni :)

  http://marion-marrion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 25. Bardzo fajny post :)

  KTOŚ MOŻE OBSERWACJĘ ZA OBSERWACJĘ?
  DAJ PIERWSZY OBSERWACJĘ A JA SZYBKO SIĘ ODWDZIĘCZĘ :)

  http://modoy-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 26. http://blogzmojegozycia.blogspot.de/ Zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 27. pięknie napisane ♥
  świetne zdjęcia :3
  zazdroszczę ci takiej przyjaciółki...
  zapraszam
  justsayhei.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 28. Bardzo fajna historia,tylko pozazdrościc tego,że zaznałaś prawdziwej przyjaźni,bo niestety,ale teraz większośc z nich są fałszywe :c

  someflins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 29. Piękna historia,urocza :)

  someflins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 30. Jejku, prawie się popłakałam! Zazdroszcę takiej przyjaciółki :)
  http://mari-maari-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 31. nie wszyscy jak widać po komentarzach wyżej zrozumieli, że to historia o przyjaźni twojej mamy...czytanie ze zrozumieniem trochę siada ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż.. wydawało mi się, że określiłam to dokładnie, chyba się jednak pomyliłam ;)

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz!
Link do Twojego bloga przy wpisie nie zachęca do wejścia na niego, daje odwrotny efekt!